3D a 4D FOTOREJUVENIZÁCIA

3D FOTOREJUVENIZÁCIA

Fotostarnutie je starnutie pôsobením svetla. Vzniká následkom vystavovania pokožky škodlivým vplyvom prostredia, predovšetkým UVA lúčov.

Fotostarnutie zapríčiňuje unavenú pleť s vráskami a ochabnutými kontúrami tváre.

3D koncept fotorejuvenizácie je forma neinvazívnej fotorejuvenizácie s rozličnými svetelnými zdrojmi aplikovanými naraz počas jedného ošetrenia.

Každá vrstva pokožky je považovaná za unikátnu časť, ktorá je liečená špecifickým svetelným zdrojom. V porovnaní s doteraz známou fotorejuvenizáciou, progresívnejšia 3D fotorejuvenizácia dosahuje oveľa hlbšie ošetrenie pokožky. Laserové lúče spôsobujú reaktiváciu fibroblastov a remodeláciu kolagénu. Výsledkom je pevná a pružná pokožka. Vrásky sa zredukujú, spevnia sa kontúry tváre a dochádza k farebnému zjednoteniu pleti, bieleniu tmavých pigmentových fľakov, odstráneniu cievok a k stiahnutiu rozšírených pórov.

3D fotorejuvenizácia pozostáva z piatich ambulantných ošetrení v trojtýždňových intervaloch. Jedno ošetrenie tváre trvá do 20 minút. Terapia tváre, krku, prípadne dekoltu trvá asi 30 minút. Môžeme ju kombinovať s botulotoxínom, výplňovými implantátmi aj s rôznymi druhmi peelingov.

4D FOTOREJUVENIZÁCIA

Prevratná metóda omladenia pokožky využíva nový svetelný princíp frakčného CO2 lasera v kombinácii s overenými omladzovacími laserovými a IPL technikami. Intenzívne pulzné svetlo bolo doteraz najčastejšie používané pri neablatívnom fotoomladení. Často sa stávalo, že histologické výsledky nekorešpondovali s klinickými výsledkami a s indexom spokojnosti pacientov. Preto prichádza nový 4D koncept fotorejuvenizácie.

4D Fotorejuvenizácia je mierne invazívna omladzovacia metóda s rozličnými svetelnými zdrojmi aplikovanými počas jedného ošetrenia. Výhodou 4D Fotorejuvenizácie je to, že dochádza k ochrane epidermy. Počas zákroku sa epiderma ochladí, a tým je chránená počas ošetrenia. Prichádza k výraznejšiemu prieniku svetelnej energie do pokožky, kde dochádza k tzv. remodelácii (novotvorbe) kolagénu, elastogenéze a neovaskularizácii (prekrveniu). Táto technika má v porovnaní s chirurgickými zákrokmi viaceré výhody. Pacient nie je vytrhnutý z aktívneho pracovného života a rekonvalescencia trvá len niekoľko hodín po zákroku. Navyše dochádza aj k farebnému zjednoteniu pokožky, odstráneniu pigmentových škvŕn a cievok.

4D Fotorejuvenizácia pozostáva z piatich ambulantných ošetrení. Jedno ošetrenie tváre trvá okolo 20 minút. Vhodné je aj ošetrenie krku, dekoltu a rúk. Zmeny počas starnutia sa týkajú hlavne častí tela, ktoré sú vystavené rôznym klimatickým zmenám, ako napr. intenzite UV žiarenia. Ošetrenia sa opakujú v 3 – 4 týždňových intervaloch.
Vhodná je pre mužov aj ženy.

3D FOTOREJUVENIZÁCIA

3D koncept fotorejuvenizácie je forma neinvazívnej fotorejuvenizácie s rozličnými svetelnými zdrojmi aplikovanými naraz počas jedného ošetrenia.

4D FOTOREJUVENIZÁCIA

Prevratná metóda omladenia pokožky využíva nový svetelný princíp frakčného CO2 lasera v kombinácii s overenými omladzovacími laserovými a IPL technikami.