--------------

Blog

Laserová epilácia – bezbolestná metóda, ktorá vás zbaví chĺpkov natrvalo

Mať hladkú pokožku bez chĺpkov je v dnešnej dobe samozrejmosť nielen pre ženy a mužov vo svete modelingu a šoubiznisu. Týka sa väčšiny z nás a nie je to len otázka estetických dôvodov, ale tiež hygienického hľadiska. Existuje mnoho spôsobov ako zachovať pokožku stále hebkú a jemnú, ale ťažšie je to, ako ju mať dlhodobo bez nežiaduceho ochlpenia. Bežne si chĺpky holíme, vytrhávame alebo odstraňujeme voskom. Tie však po niekoľkých dňoch opäť narastú a my preto musíme tieto procedúry neustále a takmer denne opakovať. Pri výbere, ako sa chĺpkov zbaviť si najčastejšie volíme práve medzi depiláciou a epiláciou.

 

Aký je rozdiel medzi depiláciou a epiláciou?

Depilácia znamená odstránenie viditeľnej časti chĺpku na povrchu pokožky, takže korienok ostáva nepoškodený. Medzi najznámejšie metódy depilácie patrí holenie žiletkou, chemická depilácia, odstránenie chĺpkov depilačným krémom alebo penou. Hlavnou nevýhodou depilácie je, že hladká pokožka vydrží maximálne dva dni a chĺpky pomerne rýchlo opätovne narastajú, sú hrubšie a tmavšie.

Epilácia je na rozdiel od depilácie odstraňovanie chĺpkov spolu s korienkami, takže nejde len o povrchové odstránenie chĺpku. Účinok epilácie oproti depilácií je trvalejší, ale aj cenovo náročnejší. Chĺpky po epilácií sa stávajú svetlejšími a tenšími, po určitom počte zákrokov môže dôjsť buď k zastaveniu rastu chĺpkov, alebo minimálne k obmedzeniu ich počtu a viditeľnosti. Pri epilácii dochádza k zničeniu chĺpkov pomocou vosku, cukrovej pasty, elektrickej ihly, pulzného svetla, ale najmä lasera, pomocou ktorého je možné dosiahnuť omnoho vyššiu úspešnosť v deštrukcii korienka chĺpka, a tým takmer trvalého odstránenia nežiaducich chĺpkov.

preklad obrazok

„Ošetrenie laserom je modernejší a bezbolestný spôsob, ako sa vysporiadať s nežiaducimi chĺpkami. Je to investícia do ich trvalej redukcie. Trendy v skrášľovacom priemysle sa usilujú uľahčiť život ženám aj mužom. S najmodernejšími technológiami sa laserovou a ultrazvukovou epiláciou zbavíte chĺpkov už navždy,“ hovorí primárka kliniky TOMAR, dermatovenerologička MUDr. Adriana Tomeková. 

 

Laserová epilácia je investícia do budúcna 

Laserová epilácia je jedna z najúčinnejších a najdlhodobejších metód trvalého odstránenia chĺpkov na tele pomocou laserového lúča. Dokáže to, čo žiadna iná metóda. Laserový lúč sa po prechode kožou mení na tepelnú energiu, ktorá má devastačný účinok na vlasovú cibuľku pričom nespôsobuje zmeny v okolitom tkanive. Ide o bezbolestný zákrok s vysokou účinnosťou, trvajúci 5 min – 30 minút , podľa lokalizácie a hustoty ochlpenia. Pri používaní žiletky, alebo depilačných krémov nedochádza k deštrukcii vlasovej cibuľky, preto chĺpky opakovane dorastajú. Laserový lúč  naopak preniká priamo do korienka chĺpka, kde ho úplne ničí. Z takto zničeného korienka už chĺpok nedokáže znova vyrásť. Výsledkom laserovej epilácie je trvalá redukcia ochlpenia. Epilačné lasery pracujú na princípe selektívnej fototermolýzy – produkujú svetelné žiarenie určitej vlnovej dĺžky, citlivé na farbivo vlasového chĺpku – melanín. Epilácia nie je jednorazová záležitosť. Laser totiž zasahuje vlas len v aktívnej rastovej fáze (anagénej), nie vtedy, keď je v pokoji (telogénej fáze), alebo vypadáva.

 

Epilácia laserom Light Sheer Desire

Piata generácia laserov LightSheer sa na míle vzďaľuje od jej predchodcov. Poskytuje 4-krát rýchlejšiu a najmä bezbolestnú epiláciu. Technológia americkej firmy Lumenis LightSheer je preverená množstvom štúdií. Všeobecne je považovaná za zlatý štandard tohto odvetia estetickej laserovej medicíny.

„Výsledkom laserovej epilácie je trvalá redukcia ochlpenia (degenerácia vlasovej cibuľky). Laserový lúč sa zachytí v cibuľke chĺpku a tepelnou deštrukciou ho zničí  v aktívnej fáze rastu. Zákrok je časovo nenáročný a komfortný. Pocítite iba jemné pichnutie na povrchu pokožky. Diódový laser má vlastné chladenie, ktoré v momente, keď vystrelí lúč, pokožku aj ochladí,“ dodáva MUDr. Tomeková.

 

 • LIGHT SHEER DESIRE  je klinicky overený prístroj, ktorý zachytí a efektívne odstráni aj svetlé chĺpky

 • Vhodný pre všetky fototypy pokožky (1-6)

 • Využíva vlnovú dĺžku 805 nm, ktorá je účinná pri epilácii ktorejkoľvek časti tváre a tela

 • Chĺpky je možné odstraňovať z oblasti tváre (horná pera, brada, líca), krku, podpazušia, predlaktia, triesel, vnútornej strane stehien, nôh, chrbta, hrudníka, brucha a prsných dvorcov

 • Laser poskytuje krátky a bezbolestný zákrok, maximálny komfort pri zákroku a optimálne výsledky

 • Zákrok je časovo nenáročný a komfortný, založený na novej patentovanej technológii - HITTM-vákuom asistovanej vysokorýchlostnej epilácii, ktorá priblíži pokožku ku zdroju laserovej energie a jej napnutím „zriedi” chromofóry v pokožke tak, aby laserová energia mohla v čo najväčšom množstve zasiahnuť folikuly chĺpkov

 • Pri ošetrení citlivejších oblastí pocítite iba prvotné jemné štipnutie a teplo na povrchu pokožky

 • Diódový laser má vlastné špeciálne chladenie - ChillTipTM technológiu pre optimálny komfort pre klienta a v momente, keď vystrelí lúč, pokožku aj ochladí a ukľudní

 • Výhodou laserovej epilácie je, že sa vyhnete folikulitíde, teda zápalu vlasového vačku, ktorý vzniká pri vytrhávaní pinzetou alebo holení žiletkou

 • Ošetrená plocha môže byť po epilácii ružová alebo mierne červená, no tento stav by nemal presahovať 48 hodín

 • Laserovú epiláciu na nohách môžete absolvovať aj keď máte kŕčové žily

 • Potrebné sú minimálne 4 ošetrenia, epilácia vám však vydrží takmer celý život

Na klinike TOMAR používame práve spomínaný najnovší diódový epilačný laser LIGHT SHEER DESIRE. S jeho pomocou sa chĺpkov postupne zbavíte a tie, ktoré vám ostanú, budú rásť pomalšie a budú jemnejšie a bledšie. 

 

 kolaz light sheer

Výhody laserovej epilácie

 • Bezpečná a efektívna metóda v prípade profesionálneho odborného prístupu
 • Rýchly nástup účinku pri kvalitne prevedenom zákroku laserovým prístrojom novej generácie
 • Limitovaná bolestivosť pri najmodernejších prístrojoch
 • Minimálna až žiadna starostlivosť po kvalitnom ošetrení

 

Prečo navštíviť odborníka?

V prvom rade preto, aby ste sa vyhli možným zraneniam, ktoré sa môžu objaviť napríklad pri depilácii voskom. Zranenia v oblasti bikín alebo podpazušia môžu byť veľmi vážne a môžu vyvolať rôzne komplikácie. Ženy, ktoré sa depilujú pomocou vosku samé doma, riskujú tieto zranenia pri každej depilácii. Najčastejším problémom je nepríjemné zarastanie chĺpkov. Na druhom mieste sú spálenia kože a tretím najhorším problémom je odtrhnutie časti pokožky spolu s chĺpkom. Veľmi často sa stáva, že používanie chemikálií v podobe peny, či krému na holenie môže na pokožke vyvolať silnú alergickú reakciu. Koža môže reagovať podráždením, začervenaním a nepríjemným pocitom svrbenia.

Momentálne na trhu môžete nájsť taktiež množstvo epilačných ihiel, či tzv. laserov na „domáce použitie,“ väčšina ľudí však ani len netuší, že za prvotnou vidinou ušetrených peňazí sa neskrývajú očakávané výsledky. Bežne sa nemôže predávať výkonný prístroj bez licencie a do rúk niekomu, kto nie je profesionálne zaškolený. Takýto prístroj nielenže reálne stojí niekoľkonásobne viac, ale aj výsledky sú viditeľné oveľa rýchlejšie. Je to preto, že s profesionálnymi a najvýkonnejšími prístrojmi tretej a štvrtej triedy môžu pracovať len skúsení odborníci – lekári, ktorí sú neustále školení, vzdelávajú sa a v danej oblasti majú mnohé skúsenosti. Zverte sa preto do rúk len certifikovanému lekárovi, ktorý vám vysvetlí všetko potrebné a budete mať istotu, že očakávané výsledky sa naozaj dostavia.