--------------

Celulitída

„Pomarančová koža“ nemá zľutovanie s Vami, nevidíme preto dôvod, prečo by ste Vy mali mať zľutovanie s ňou. Celulitídou trpí viac ako 85% najmä ženskej populácie. Skúsenosti s ňou majú moletnejšie dámy, ale nevyhýba sa dokonca ani modelkám.

Vzniká v dôsledku degeneratívnych zmien podkožného tkaniva, kde je porušená tzv. lymfatická drenáž. Prejavuje sa miestnym nahromadením tukových buniek (adipocytov) a zväčšením ich objemu. Celulitídu vyvolávajú a podporujú nesprávne stravovacie návyky, nedostatok pohybu, fajčenie, hormonálne výkyvy, kolísanie hmotnosti, stres a zhoršený metabolizmus tukov.

Celulitída postihuje predovšetkým stehná a gluteálnu oblasť, teda zadok, brucho a boky. V týchto miestach sa tukové bunky spájajú do hrubých hroznovitých strapcov, stláčajú cievy a negatívne pôsobia aj na horné vrstvy kože. Zhoršené prekrvenie bráni zásobovaniu buniek dôležitými výživnými látkami a spomaľuje vylučovanie odpadových látok lymfatickými cestami.

Možnosti terapie

Obe procedúry môžete absolvovať aj počas leta, keď je vaša pokožka vystavovaná slnečnému žiareniu.

Ľudovo nazývaná „pomarančová koža“, teda celulitída vzniká v dôsledku degeneratívnych zmien podkožného tkaniva, kde je porušená lymfatická drenáž. Prejavuje sa miestnym nahromadením tukových buniek a zväčšením ich objemu.