--------------

FRAKČNÝ LASER

Frakčná Fotorejuvenizácia a Mikrofrakčný resurfacing
Základom oboch procedúr je svetová moderná technológia frakčného CO2 lasera. Práve frakčné lasery patria k horúcim trendom v estetickej dermatológii a v plastickej chirurgii. Majú schopnosť rozdeliť (frakcionovať) laserový lúč s vysokou energiou na menšie mikročasti a zanechať neporušenú štruktúru medzi jednotlivými časťami laserového lúča. Táto najnovšia technológia sa nazýva „Stamp Fractional Technology“ (tzv. razítkovanie).

Laserová energia je aplikovaná na 2 – 3% povrchu ošetrovanej plochy, čím sa výrazne znižujú vedľajšie účinky po zákroku a rekonvalescencia pacienta. Efekt menej invazívnej frakčnej fotorejuvenizácie sa dosahuje znížením energie. Naopak, efekt celotvárového invazívneho resurfacingu sa dosahuje základnou energiou s priamym zasiahnutím až 20% kože. To je spojené s jej silným opakovaným sekundárnym ireverzibilným poškodením. V tomto prípade sa predlžuje aj doba rekonvalescencie.

Menej rozsiahla jednorazová aplikácia a rýchlosť regenerácie pokožky umožňujú uskutočniť zákrok v krátkom časovom intervale (3 – 4 týždne). Laserový lúč počas zákroku odparí časť pokožky a prehrieva tkanivo hlboko pod povrchom. Na tomto mieste sa následne vytvorí nový pružný kolagén.

Viac informácii nájdete na www.cynosure.com

Svetová moderná technológia frakčného CO2 lasera.