--------------

Odstránenie nadmerného potenia (hyperhidrózy)

Ak trpíte nadmerným potením bez preukázania organickej alebo psychickej príčiny, je tu veľká pravdepodobnosť, že ide o emocionálnu hyperhidrózu (nadmernú tvorbu potu) pri emóciách ako sú: stres, nervozita, strach, napätie, radosť).

Efektívnym a dostupným riešením tohto problému je aplikácia botulotoxínu.

Botulotoxín A je neurotoxín, ktorý je známy predovšetkým ako bojovník proti vráskam. Okrem toho však dokáže zablokovať a ochromiť aj potné žľazy. Vpichovať sa môže do podpazušia, dlaní, čela a chodidiel. V podstate preruší spojenie medzi svalmi a nervami.

Jedno ošetrenie zmierni potenie a zápach na sedem až dvanásť mesiacov. Je to veľmi individuálne. Najdlhšie vydrží pod pazuchami, najkratšie na dlaniach.
Výhodou botulotoxínu je tiež zamedzenie takzvanému kompenzačnému poteniu, ktoré sa takmer vždy po nejakom čase objaví na inom mieste a v plnej sile.

Zákrok je ambulantný a rýchly, miestami však nepríjemný, hlavne na dlaniach, kde sa nachádza najviac nervových zakončení.

Efekt terapie sa začína od 3 dní po aplikácii. Dĺžka trvania efektu je individuálna - od 6 mesiacov do 1 roka, v priemere 7-10 mesiacov.

Terapia botulotoxínom nerieši iné zdravotné problémy, ktorých druhotným príznakom je nadmerné potenie (endokrinné ochorenia, napr. štítna žľaza a pod.)

 

{youtube}90_tHDG7yBE{/youtube}

 

Botulotoxín A je neurotoxín, ktorý je známy predovšetkým ako bojovník proti vráskam. Okrem toho však dokáže zablokovať a ochromiť aj potné žľazy. Vpichovať sa môže do podpazušia, dlaní, čela a chodidiel.