--------------

BOTULOTOXÍN

Aplikácia botulotoxínu (typ A) sa používa predovšetkým na odstránenie mimických vrások na tvári, krku a dekolte.

Spôsobuje prechodné zablokovanie prenosu nervového vzruchu na svalové vlákno.

Tým sa ošetrený sval prestáva kontrahovať. Zabraňuje sa ďalšej tvorbe a prehlbovaniu vrások a dochádza k vyhladeniu už existujúcich rýh na pokožke. 

 

Efekt je prechodný, preto nehrozí trvalé ochrnutie zasiahnutého svalu. Účinok po prvej aplikácii trvá priemerne 3-4 mesiace. Po opakovanej aplikácii sa pôsobenie predlžuje na 6-10 mesiacov. Je to však individuálne.

Botulotoxín odstraňuje:

  • Mimické (dynamické vrásky) na čele, pri koreni nosa a okolo očí, na krku, v oblasti dekoltu
  • Drobné asymetrie na tvári
  • Zvislé vrásky nad hornou perou
  • Nadmerné potenie podpazušia, dlaní a plôch nôh

Aplikácia

Metóda aplikácie botulotoxínu je fyzicky a časovo nenáročná. Látku aplikujeme niekoľkými veľmi jemnými vpichmi do problémovej partie s použitím najtenších ihiel. Zákrok je ambulantný a nevyžaduje od klienta žiadnu prípravu. Aplikácia je bezpečná, pri lokálnom podaní sa látka nevstrebáva do krvného obehu a pôsobí len v mieste podania. Výsledný efekt nastupuje na 2-7 deň po prvej aplikácii. Pre dokonalý efekt omladenia sa aplikácia botulotoxínu môže kombinovať s výplňovými implantátmi, laserovým vyhladením pleti či plastickou chirurgiou.

 

Pred a po zákroku

botoxA01 w130  botoxA02 w130  botoxB01 w130  botoxB02 w130

botoxC01 w130  botoxC02 w130  botoxD01 w130  botoxD02 w130

botoxE01 w130  botoxE02 w130  botoxF01 w130  botoxF02 w130

Botulotoxín spôsobuje prechodné zablokovanie prenosu nervového vzruchu na svalové vlákno. Zabraňuje sa tak ďalšej tvorbe a prehlbovaniu vrások a dochádza k vyhladeniu už existujúcich rýh na pokožke.