--------------

CHEMICKÝ PEELING

Omladenie pleti

Chemický peeling využíva na jemné zbrúsenie pleti, stiahnutie pórov a na omladenie pokožky AHA-alfahydroxykyseliny (kyselina glykolová) alebo PHA-polyhydroxykyseliny (kyselina glukónová), teda ovocné kyseliny.

Podľa hĺbky prieniku chemických látok a následného uvoľnenia jednotlivých vrstiev kože možno chemický peeling rozdeliť od povrchového cez stredne hlboký až po hlboký peeling.

CHEMICKÝ PEELING - povrchový

Robí sa kyselinou glykolovou. Je to netoxická prírodná kyselina získaná z cukrovej trstiny. Známa je aj ako AHA kyselina. Jemne odstraňuje povrchovú časť pokožky. Odstránia sa tak odumreté bunky, pleť sa regeneruje, pokožka zostáva prekrvená, napnutá, póry sú stiahnuté a sčasti sa vyrovnávajú aj jazvičky. Má výrazný vplyv aj na mazotvorbu. Mastná pleť sa po takejto aplikácii zmení na polomastnú. Kúra pozostáva zo 6 až 10 ošetrení.

Hlboký peeling EASY TCA (kyselina trichlóroctová)

Easy TCA je považovaný za najbezpečnejší a najjednoduchší peeling s TCA. Tento výrobok umožňuje široké spektrum hĺbky pôsobenia a liečebných indikácií od liečby akné cez škvrny po starnutie pleti vplyvom svetla či strie. Môže byť používaný na tvár i na tele. Môže sa kombinovať s laserovým ošetrením, depiláciou, aplikáciou botulotoxínu aj chirurgickými zákrokmi.

Robí sa 3 – 4 krát, a to raz do týždňa. Preniká až do strednej vrstvy pokožky, a preto má výrazný brúsiaci a bieliaci efekt. Zabezpečí peknú a hladkú pokožku.

Indikácie
Progresívna regenerácia pleti
Starnutie pleti vplyvom svetla
Akné, jazvy, hyperpigmentácie
Melasma, chloasma
Keratosis
Jemné vrásky

Unideep

Je vhodný pre pacientov požadujúcich rýchly výsledok so zníženým výskytom vedľajších účinkov. Skladá sa z peelingového roztoku a antioxidačnej stimulačnej postpeelingovej masky, ktorú aplikujeme ihneď po peelingu v nasledujúce dni. Ošetrenie stačí absolvovať raz.

Indikácie:
Starnutie pleti vplyvom svetla
Akné, jazvičky, hyperpigmentácie
Melasma, chloasma
Keratosis
Jemné vrásky, spevnenie pokožky

AHA a PHA kyseliny

Patria k chemickým metódam omladenia kože
AHA – alfahydroxykyseliny, resp. ovocné kyseliny sú chemické látky, ktoré sa bežne vyskytujú v prírode. Najznámejšie ovocné kyseliny sú kyselina glykolová, mliečna a citrónová.

PHA- polyhydroxykyseliny – nová generácia ovocných kyselín. Najznámejšie sú kyselina glukonová a kyselina laktobionová. Ich molekula je väčšia a účinnejšia.

Účinky ovocných kyselín
Pokožka je lepšie prekrvená, hladká, hebká, na pohľad zdravšia, žiarivejšia a vypnutejšia.

Pozor!: Kozmetičky zvyknú používať koncentrácie okolo 20 %, lekári 70%. Mikrodermabrázia a chemický peeling sú vhodné metódy proti starnutiu, po užívaní solária alebo po lete, kedy je kolagén kože poškodený UV lúčmi. Vhodné sú aj na aknóznu pleť.

 

Jemné zbrúsenie pleti, stiahnutie pórov a omladenie pokožky pomocou ovocných kyselín.

AHA a PHA kyseliny

Účinky ovocných kyselín: Pokožka je lepšie prekrvená, hladká, hebká, na pohľad zdravšia, žiarivejšia a vypnutejšia