--------------

DERMATOSKOPIA

Dermatoskop je lekársky prístroj používaný na diagnostiku materských znamienok.

Diagnostika zhubného nádoru na koži patrí medzi komplikované lekárske úkony, ktoré by mali byť prenechané výhradne kvalifikovaným odborníkom.

Preto vyšetrenie vykonáva dermatológ. Znamienko najskôr skontroluje voľným okom a následne špeciálnym zväčšujúcim prístrojom – dermatoskopom.

Melanóm sa vyvinie zo znamienka, ktoré začalo meniť štruktúru a tvar, veľkosť, farbu, zostáva asymetrické, krváca a svrbí. Dermatoskop znamienko zväčší a osvetlí, čím umožní sledovať zmeny typické pre zdravé alebo nepravidelné dysplastické znamienko, prípadne kožný nádor. Dermatologicko-laserová klinika TOMAR počas celého roka odporúča možnosť vyšetrenia lekárskym dermatoskopom. Vyšetrenie znamienok je bezbolestné, a preto by sme nemali váhať a absolvovať kontrolu čo najskôr. Včasná diagnostika predchádza vzniku rozvinutých foriem kožných nádorov a môže zachrániť život!

{youtube}aURaUI3XIGY{/youtube}

Dermatoskop znamienko zväčší a osvetlí, čím umožní sledovať zmeny typické pre zdravé alebo nepravidelné dysplastické znamienko, prípadne kožný nádor.