--------------

FRAKČNÝ LASER

Frakčná fotorejuvenizácia a Mikrofrakčný resurfacing

Základom oboch procedúr je svetová moderná technológia frakčného CO2 lasera.

Frakčné lasery patria k horúcim trendom v estetickej dermatológii a v plastickej chirurgii. Efekt menej invazívnej frakčnej fotorejuvenizácie sa dosahuje znížením energie. Naopak, efekt celotvárového invazívneho resurfacingu sa dosahuje základnou energiou s priamym zasiahnutím až 20% kože. 

To je spojené s jej silným opakovaným poškodením. V tomto prípade sa predlžuje aj doba rekonvalescencie.

Menej rozsiahla jednorazová aplikácia a rýchlosť regenerácie pokožky umožňujú uskutočniť zákrok v krátkom časovom intervale (3 – 4 týždne). Laserový lúč počas zákroku odparí časť pokožky a prehrieva tkanivo hlboko pod povrchom. Na tomto mieste sa následne vytvorí nový pružný kolagén. Pokožka je hladšia, pružnejšia, farebne zjednotená a vrásky sú výrazne redukované.

Rekonvalescencia po frakčnej fotorejuvenizácii je 3 -5 dní, erytém (začervenenie) 3 - 5 dní, edém (opuch) 2 - 3 dni.

Rekonvalescencia po mikrofrakčnom resurfacingu je 5 dní. K dosiahnutiu želaného výsledku sú potrebné 3 ošetrenia v 1 - 2 mesačných intervaloch. Počet opakovaní je závislý od stavu pokožky pred zákrokom.

Samotnému zákroku predchádza osobná konzultácia. Je tu tiež možnosť vyhotovenia fotodokumentácie. Zákrok trvá okolo 30 minút, je ambulantný.

Kontraindikácie:

  • Gravidita
  • Podozrenie na malígny nádor
  • Herpes simplex
  • Užívanie isotretinoinu (Roaccutane)
  • Sklon pokožky k tvorbe keloidov

Frakčná fotorejuvenizácia a Mikrofrakčný resurfacing

Základom oboch procedúr je svetová moderná technológia frakčného CO2 lasera. Frakčné lasery patria k horúcim trendom v estetickej dermatológii a v plastickej chirurgii.