--------------

ODSTRÁNENIE PIGMENTOVÝCH ŠKVŔN

S pigmentovými škvrnami bojujeme hneď niekoľkými spôsobmi.

K najnovším metódam patrí fotorejuvenizácia (fotoomladennie pokožky), ktorá využíva unikátnu IPL technológiu.

Pigmentové škvrny sa dajú odstrániť laserom aj tzv. chemickým peelingom (AHA kyseliny, TCA peeling...). Najdôležitejšia je však fotoprotekcia, čiže ochrana kože pred UV žiarením.

U mladších žien a pri ľahšej forme hyperpigmentácie volíme liečbu chemickým peelingom s kyselinou glykovou, alebo hlbokým peelingom s kyselinou trichloroctovou, ktoré odstránia jemnú pigmentáciu a zároveň vybielia výrazné fľaky. Výsledkom tohto ošetrenia je zlúpnutie starej vrstvy pokožky za pomoci regeneračného séra. Ak sa rozhodnete pre peeling, počítajte s niekoľkými sedeniami, kým hyperpigmentácia úplne nezmizne.

Ďalšou účinnou liečbou je aplikácia laserového lúča, ktorý preniká do spodnej vrstvy pokožky a následne roztriešti pigment na drobné čiastočky. Tie sa postupne z tela vyplavia.

Dokonalé odstránenie pigmentových škvŕn sa dá docieliť aj pomocou IPL (intenzívneho pulzného svetla). Patrí k najefektívnejším a najmodernejším metódam súčasnosti. Koža obsahujúca pigment absorbuje cielený svetelný impulz, ktorý vďaka vzniknutej tepelnej energii zničí pigmentovú škvrnu. IPL šetrne likviduje štruktúry pigmentových buniek, pričom je ohľaduplný k okolitým tkanivám a nepáli kožu.

V najľahších prípadoch sa odporúča použitie bieliaceho krému, ktorého účinok sa dostaví až po niekoľkých týždňoch či mesiacoch používania. Ak sa rozhodnete pre akýkoľvek druh bielenia kože, majte na pamäti, že počas letných mesiacov by mala pleť oddychovať a s procedúrami je potrebné počkať do jesene.

{youtube}aURaUI3XIGY{/youtube}  

K najnovším metódam odstraňovania pigmentových škvŕn patrí fotorejuvenizácia (fotoomladennie pokožky), ktorá využíva unikátnu IPL technológiu. Pigmentové škvrny sa dajú odstrániť laserom aj tzv. chemickým peelingom (AHA kyseliny, TCA peeling...) „Najdôležitejšia je však fotoprotekcia, čiže ochrana kože pred UV žiarením,“ upozorňuje MUDr. Adriana Tomeková.